Czy to odpowiedni pomysł na portal internetowy?

Wolne rozmowy na każdy temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to odpowiedni pomysł na portal internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Witam. Od dłuższego czasu myślę o stworzenie własnego portalu internetowego. Chcę żeby portal internetowy dawał mi w przyszłości korzyści majątkowe. Poszukuje jakieś ciekawej branży, żeby konkurencja nie była za wielka. Rozmyślałem o czymś takim jak ten portal. Nie jestem przekonany akurat do tej branży, ponieważ jest mi ona obca. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może strona internetowa, która ma ogłoszenia warsztatów samochodowych z całego kraju. Do końca nie mam sprecyzowanej na taki portal. Ogólny pomysł to portal, który zawiera ogłoszenia firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy taki biznes w obecnych czasach może się jeszcze udać?
Wspólne imprezy, imprezy firmowe na które zaprasza się również dzieci, to coraz powszechniejsze rozwiązania stosowane przez dyrektorów firm. Tego rodzaju imprezy firmowe są dobrze odbierane przez zaproszonych pracowników. Co więcej, jest to bardzo dobry wstęp do udanej integracji firmowej, jakże odmiennej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Rzecz jasna powodzenie integracji pracowników zależne jest od wielu aspektów. Odpowiednie pomysły i ich wdrożenie, przygotowanie konkretnego budżetu, umiejętne znalezienie idealnego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. Jak to wszystko powinno wyglądać? Jakiego rodzaju korzyści odnoszą zarówno organizujący, jak i goście?

Niezależnie od wielkości firmy, struktury zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, trzeba mieć jasny ogląd tego, jak wyglądają relacje, atmosfera w pracy. Dlaczego ma to takie znaczenie? Skoro zakłada się, że piknik firmowy może okazać się miejscem integracji, nawiązywania silniejszych więzi wśród pracowników, ich rodzinami, nie może być sytuacji, że relacje między ludzkie są kiepskie. Może to zaważyć przykładowo na na liczbie pracowników, jakości zabawy w trakcie imprezy firmowej organizowanej przez przedsiębiorstwo. Kiedy zaś relacje są choćby na przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami będzie sukcesem, procentując w przyszłości, kiedy mowa o dobrych relacjach międzyludzkich.
Dobre przygotowanie imprezy firmowej kluczem do udanej integracji.

Organizacja imprez firmowych, pikników firmowych dla pracowników powinna opierać się przede wszystkim na ciekawym pomyśle i profesjonalnej organizacji. Koszt co prawda ma znaczenie, ale przecież nie każda firma będzie mogła zorganizować wielogodzinne spotkanie z niezliczonymi atrakcjami. Dlatego dobrze jest zbadać potrzeby pracowników, znać liczbę dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Poprzez to prościej jest przygotować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Kluczem do sukcesu to zapewnienie rozrywek, które zainteresują wszystkich.

Dużym błędem jest kompletnie nieumiejętne przygotowanie się do potrzeb zaproszonych gości. Zaplanowanie zabaw, z których nikt nie będzie korzystał. Zaplanowanie programu, który nie angażuje uczestników, zamiast integracji, znakomitej zabawy, narzuca zażenowanie, chęć opuszczenia miejsca pikniku, imprezy firmowej. Rozczarowanie pracowników, a szczególnie ich dzieci w żaden sposób nie wpłynie na integrację.

Często się zdarza, iż pracownicy nie wykazują najmniejszej chęci, aby wybrać się na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Dlatego, szczególnie tam, gdzie grono pracowników to osoby z rodzinami, koniecznym staje się proponowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z ważniejszych korzyści będzie integracja.

Właściwa organizacja imprez firmowych w Radomiu to klucz do rodzinnej zabawy Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to również możliwość pokazania najbliższym życia zawodowego, poznania osób, z którymi na co dzień pracujemy w firmie, a także przełożonych. Odpowiednio nawiązane kontakty, nowe relacje na pewno przyczyniają się nie tylko do właściwej integracji, ale również choćby do dobrej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:
maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:43

Czy to dobry pomysł na portal internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Dzień dobry. Z tego co przeczytałem, to nie posiadasz koncepcji na interes w Internecie i pragniesz wykonać kopię działających już rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowego pomysłu na interes. Nie tędy droga przyjacielu. Jeżeli myślisz poważnie o portalu internetowym to po na wstępie musisz przygotować porządny biznesplan działania. Wyślij wiadomość do kilku firm i powiedz co chcesz stworzyć. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego portalu internetowego. Później spytaj się o sposoby i koszty jego reklamy w Internecie. Znając te dane posiadasz już pojęcie o kosztach jakie musisz zainwestować w ten biznes w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój serwis internetowy nie będzie generował żadnych przychodów. Dlatego powinieneś się przygotować na jego dofinansowanie. Nie gra tu roli czy będzie to transport medyczny osób chorych czy serwis dla adwokatów. Nikt nie da złamanego grosza za promocję firmy na nowo powstałym serwisie internetowym. Tak to kształtuje się w praktyce.

podobne tematy:

Wróć do „Twoje rozmowy na dowolny temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość